Dzisiaj jest czwartek, 24 września 2020r.
Za moim oknem temperatura 16,19°C

"Im więcej się dziś czyta książek, tym bardziej odnosi się wrażenie, że analfabetom nie dzieje się krzywda..."
W. Brabrook
» projekty internetowe
    flash
    aplikacje
    certyfikaty
    inne

Projekty internetowe

Interesują mnie technologie internetowe. Poniżej przedstawione są moje prywatne projekty stworzone w ramach rozrywki...
Zapraszam do odwiedzenia zaprezentowanych poniżej stron.

ThermoWEB 2.0

[styczeń - grudzień 2007]

ThermoWEB 2.0 (www.thermoweb.wtx.pl) jest systemem typu klient-serwer będącym ewolucją rozwiązania ThermoWEB opisanego poniżej.
Nowy ThermoWEB daje możliwość podłączania do systemu nowych stacji pomiarowych przez użytkowników, którzy zarejestrują konto, podłączą czujniki do swojego komputera i uruchomią aplikację kliencką, która przesyła pomiary z czujek do systemu. Dzięki temu z dowolnego miejsca na świecie mogą monitorować pomiary z własnych czujników poprzez przeglądrkę WWW, czytnik RSS lub telefon komórkowy obsługujący protokół WAP.
Więcej informacji o sposobie działania systemu znajduje się na stronie www.thermoweb.wtx.pl/jak_dziala.

ThermoWEB 2.0 - www.thermoweb.wtx.pl

Jeśli chcesz zobaczyć ile stacji pomiarowych jest obecnie podłączonych do systemu lub sprawdzić czy ktoś monitoruje temperaturę w Twojej okolicy - wejdź na stronę www.thermoweb.wtx.pl/mapa.

Mobilizacją do praktycznej realizacji ThermoWEB'a 2.0 był fakt, że system ten stał się przedmiotem mojej pracy magisterskiej:-).

ThermoWEB

[sierpień - październik 2005]

ThermoWEB (www.bms.toya.net.pl/temperatura) to komputerowa rejestracja temperatury on-line. Na stronie prezentowane są wyniki bieżących pomiarów jak i wykresy temperatur rejestrowanych od sierpnia 2005 r.
Pomiar temperatury odbywa się w południowej części Łodzi. Do komputera podłączonych jest 5 czujników. Mierzone są temperatury powietrza w słońcu (symulacja warunków szklarnianych), w cieniu, 10cm nad gruntem oraz dwa czujniki zakopane w ziemi mierzą temperaturę gruntu na głebokości 25cm oraz 50cm.

Rejestracja temperatury z czujników następuje co 90 sekund. Dane aktualizowane są na serwerze www co 2 minuty.

ThermoWEB - www.bms.toya.net.pl/temperatura

Pomiary temperatur realizowane są przy użyciu adresowalnych cyfrowych czujników pracujących na magistrali 1-wire. Komunikacja z komputerem rejestrującym temperaturę odbywa się na za pośrednictwem specjalnego adaptera podłączonego do portu szeregowego, który sprzęga magistralę 1-wire z RS232.

Dane z serwera temperaturowego są wykorzystywane m.in. na stronie meteo.2o.pl i aktualny pomiar można także odsłuchać w telefonie pod numerem 42 2985017 (opcja 29) lub 22 3988990 - opcja 29.

Serwomechanizm modelarski HS-422

[grudzień 2004]

Na stronie www.serwo.wtx.pl mam w planie umieścić informacje dotyczące przedmiotu mojej pracy dyplomowej, czyli serwomechanizmu modelarskiego Hitec HS-422.

Serwomechanizm modelarski HS-422 - www.serwo.wtx.pl

Póki co są tylko wizualizacje i animacje, ale może niedługo zbiorę się za dokończenie strony i umieszczę więcej informacji merytorycznych o urządzeniu.

Bartkowe czytanki

[wrzesień 2004]

Strona www.bartkoweczytanki.wtx.pl to interfejs do serwera mowy. Możemy wpisać dowolny tekst, który po jednym kliknięciu zostanie odczytany przez pewną panią z komputera... Pierwotnie wykorzystywałem serwer mowy udostępniany na stronach portalu Interia.pl, ale pod koniec 2005 roku przestał funkcjonować i obecnie wykorzystywany jest serwer mowy, który znalazłem na stronach Heyah.pl.

Posłuchaj jak pani odczytuje twoje teksty - www.bartkoweczytanki.wtx.pl

Serwer mowy z Inetrii uwzględniał znaki interpunkcyjne i odpowiednio akcentował wyrazy, a ten obecnie zastosowany chyba niestety nie ma takiego mechanizu :-(. Najfajniejszy efekt głosowy można uzyskać po wpisaniu przeróżnych bluzgów ;-).

© 2oo2-2o1o